Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Proces divort cu incredintare minori, al 10-lea termen ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Proces divort cu incredintare minori, al 10-lea termen de ...

proces divort cu incredintare minori.....al 10-lea termen de amanare pronuntare......aproape 5 luni.
Intrebare: Nu exista un numar limita de amanare a pronuntarii??......
Este enorm, faceti solicitare de urgentare, sesizare CSM. Incercati si o contestatie privind tergiversarea procesului
Multumesc mult
Nu există, din păcate. Faceți o cerere de urgentare, dar cererea trebuie să fie morivată temeinic ca să aibă o finalitate bună. Încercați să invocați situația copilului, starea de incertitudine în care se află și, în general, orice argumente relevante.
Mie imi pare aberant sa faci plângere la CSM pentru motivul ca judecatorul analizează tot și nu da o hotărâre la mișto...

Dar, fiecare este liber sa facă ce gândește...

În general, aceste procese se judeca formal.

Când se judeca pe bune...se supăra oamenii...

Avocatii cred ca este ușor sa fi judecator căci nu răspunzi...
În realitate, distrugi un om dacă judeci la mișto sau formal...ca judecator...

Mulți nu vor înțelege ce zic...

CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Da multumesc.....cum sa fie motivata cererea??...."fa-ti d-nule/d-na judecator datoria, nu ma tine un an cu pronuntatea....ce analizezi 1 an??.....faci analize microscopice? "...cam asa as motiva cererea......glumesc amar.........