Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua . Am și eu o întrebare. Ce pot face cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua . Am și eu o întrebare. Ce pot face cu cele 6 taloane ...

Bună ziua . Am și eu o întrebare. Ce pot face cu cele 6 taloane anuale ptr transport cu trenul dacă nu le-am folosit. Menționez că sînt pensionar.Se poate primi alt ceva în schimbul lor? Vă mulțumesc!
Mrsu, utilizator
nu. Taloanele sunt nominale si pe putetio foloso la nevoie, daca le folositi , se deconteaza cfr-ului. Nu e musai sa le folositi, iar daca nu le folositi, aia e, nu vi se da nimic altceva la schimb, daca era sa va dea, s-ar fi dat o valoare pe card si se putea folosi fie pt bilete, fie pt ce voiati, dar nu.
gi-jane2, moderator
Acele taloane pot fi folosite si pentru transport rutier , nu doar cu trenul .