Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! Am o prietena care nu a putut ajunge la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! Am o prietena care nu a putut ajunge la servici din ...

Buna ziua ! Am o prietena care nu a putut ajunge la servici din cauza ca sa deranjat la stomac ,și-a sunt seful si ia spus problema iar seful ia spus ca daca nu vine o pune absent nemotivat (medicul de familie e plecat in concediu iar asistenta nu-i poate să-i elibereze o scutire) spunându ca sa cheme si ea ambulanța ! nu e de chemat ambulanta ca merg la toaleta .... Un sfat va rog ?
Sa mearga la doctor.
Sa-si faca cerere de CO sau de CFP.