Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Contestare decizie IGI privind lucratorii straini
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Contestare decizie IGI privind lucratorii straini

As dori sa stiu cum se contesta o decizie emisa de Inspectoratul general ptr imigrari. Oug 25/2014 prevede la art 28 ca se contesta decizia la Curtea de apel, dar nu specifica termenul, doar arata ca jn conf cu lg 554/2004 ( care prevede ca in termen de 6 luni se contesta un act administrariv ). Dar mi se pare cam mult asa un termen, de obicei in cauzele cu straini,termenul este mult mai scurt, de ex decizia de returnare are 10 zile termen contestare. Multumesc
sorana_g, utilizator