Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conflict de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conflict de munca

Buna seara, In cazul in care directorul abuzeaza de statutul sau si se comporta urat cu salariatii, ii intoarce unul impotriva celuilat, manipuleaza, minte, ameninta cu datul afara oameni cu experienta si vechime in unitate (desi este o institutie de stat), spioneaza cu camere video-audio absolut tot ce misca in unitate, incat oamenii se tem sa mai vorbeasca intre ei, incalca legea si incearca sa puna in carca acest lucru subordonatilor, recurge la scandaluri in presa si murdareste imaginea institutiei, ce pot face salariatii?
Un simplu om, utilizator