Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, va rog sa imi spuneti in cazul unui divort ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, va rog sa imi spuneti in cazul unui divort cu bunuri ...

Buna ziua,

va rog sa imi spuneti in cazul unui divort cu bunuri comune in rate.(ma refer la 2 apartamente luate cu credit de la banca). cum se face partajul?
multumesc
ramane unul cu cate un credit si cu cate un apartamen, se echivaleaza loturile, se plateste si o sulta daca e cazul.
se ia si acordul bancii/lor ca fiecare sa se incadreze pt preluarea creditului
puteti sa asteptati sa terrninati de achitat si sa faceti apoi la notar partajul celor 2 apartamente.
gi-jane2, moderator
Cred ca pana cand nu veti platiti ultimul leut la ambele apartamente n-are rost sa va ganditi la partaj! Se va opune banca/bancile, nu vor sa le scapati din gheare.