Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Am si eu o nelamurire in legatura cu ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Am si eu o nelamurire in legatura cu rovinieta,...ex: ...

Buna ziua. Am si eu o nelamurire in legatura cu rovinieta,...ex: - Daca astazi circul pe autostrada fara rovinieta,dar o platesc tot astazi in decurs de 4,5 ore,inainge cu ceva timp de miezul noptii,risc sa imi vina amenda???
Da, contează ora când ați fost depistat și dacă la acea oră exista o rovinieta valabila. Nu confundați cu taxa de peaj, acum te și anunță când treci podul că poți plăti până la ora 24 a doua zi (eu știam ca ora 24 ziua curenta :) ).
Rovigneta se poate plati simplu, online, plata cu cardul. Nu merita sa stati cu frica de amenda.
Daca sunteti depistat fara rovinieta, luati amenda.
Si va fi depistat, exista camere...