Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Bună ziua, doresc să infiintez un SRL cu activitate ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Bună ziua, doresc să infiintez un SRL cu activitate de consultanta ...

Bună ziua,
doresc să infiintez un SRL cu activitate de consultanta in inginerie.
Întrebarea mea este unde este mai oportun să-i infiintez sediul social, respectiv intr-un apartament dintr-o zonă rurală defavorizată sau in mediul urban?
mulțumesc!
Dupa parerea mea conteaza unde va vine mai usor dvs. sa va deplasati la clienti. Se pare ca majoritatea clientilor ii veti avea in mediu urban.
În regulă. Impozitul pe spațiu cred că diferă mult.
Sunt avantaje si dezavantaje. Dvs. decideti raportul intre avantaje si dezavantaje.
Diferenta de impozit se compenseaza cu cheltuielile de transport (combustibil, intretinere masina, etc.), dar si de pretul lucrarii/ consultantei.
Vă mulțumesc!