Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am castigat un proces cu institutia unde lucrez inca ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am castigat un proces cu institutia unde lucrez inca din luna ...

Am castigat un proces cu institutia unde lucrez inca din luna aprilie 2022. Cativa dintre noi am fost reprezentati in instanta de Sindicatul unde suntem afiliati. Normal ar fi fost ca in termen de o luna sa devina definitiva si sa se puna in aplicare. Am solicitat sa ne dea hotararea ca sa mergem la un executor, insa nu stiu din ce motive ne duce cu vorba. Dosarul are numarul 7413/2/2020. Multumesc
Buna ziua, in primul rand trebuie sa vedeti daca hotararea a fost redactata, apoi daca a fost comunicata, termenul de 30 zile curge de la comunicare., abia apoi puteti legaliza hotararea pentru a o pune in executare silita.
Inteleg ca daca hotararea nu a fost comunicata si poate ca nici nu se vrea a fi comunicata, e ca si cum procesul in instanta a fost degeaba. Exista un termen legal de obligativitate a comunicarii? Va multumesc mult.
Cum i-ati solicitat sa va dea hotararea?
Am fost reprezentata de sindicat. Multumesc
daca ati fost parte in proces , atunci o puteti solicita de la instanta de fond.