Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! S-a vorbit anul trecut despre transferul ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! S-a vorbit anul trecut despre transferul banilor din ...

Transfer bani de la Pilon 2
Buna ziua!

S-a vorbit anul trecut despre transferul banilor din Pilonul 2 de pensii private la pensia de stat, in baza unei cereri.
Va intreb daca cineva dintre Dvs a facut acest transfer si daca merita sa avem toti banii la stat renuntand la siguranta oferita de un privat(daca se poate spune siguranta…).
Daca da, ce s-a imbunatatit? Inseamna ca s-a marit suma cu care s-a contribuit lunar??
Eu platesc cei 25% la salariul minim si am vazut ca aproape 100 lei din cei 650 se duc la pilon 2..
A facut cineva acest transfer? Si cum ati procedat?
Multumesc!
Ganoderma13, utilizator