Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot cumpăra (înainte de edificarea unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot cumpăra (înainte de edificarea unei construcții) un ...

Cum pot cumpăra (înainte de edificarea unei construcții) un teren pe care îl am în concesiune (de două luni) de la Primărie?
Motivul este că banii strânși pentru construcție nu mai au valoarea de acum 2 ani (când am făcut cererea de concesionare) și risc să pierd terenul prin nerespectarea termenului de edificare a construcției
Nu puteti pt ca nu e de vanzare. Daca primaria nu vi-l vinde, nu puteti cumpara.
Cereti prelungirea termenului .