Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Citatie succesoriala din oficiu (anexa 24). Am primit ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Citatie succesoriala din oficiu (anexa 24). Am primit aceasta ...

Citatie succesoriala din oficiu (anexa 24). Am primit aceasta citatie, suntem 3 frati, mama vaduva. Eu personal am un contract de intretinere, incheiat in 2002 cu mama, in care se specifica ca intru in stapanire de fapt numai dupa incetarea din viata a mamei.
Ce implica aceasta citatie, care specifica ca daca nu accept mostenirea in termen de 1 an, se va prezuma ca am renuntat la mostenire.
Ce acte imi trebuiesc, Garsoniera si citatia din Braila, eu locuiesc in Tulcea, Inca nu am gasit un numar de telefon sau mail cu care sa contactez Notariatul din Braila,
As dorii sa ma indrumati ce pasi am de facut si cu ce acte sa ma prezint la notariatul din Braila. O zi buna, mersi.
Mai exact, ce nu ați înțeles din conținutul citatiei primite?