Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Unde fac demersurile ptr deschiderea unu pct de lucru ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Unde fac demersurile ptr deschiderea unu pct de lucru ?

Buna ziua ! Srl-ul pe care il deschid are sediu social in Arges,dar pct de lucru vreau la Sibiu .Unde depun actele pentru deschiderea pct-ului de lucru !La Pitesti sau la Sibiu ? Salariati vor fi 2...daca are vreo importanta...
Cu stima!
Pentru infiintarea punctului de lucru vei merge la registrul comertului din Pitesti (daca societatea nu este inca infiintata, declarati puncul de lucru odata cu infiinatrea societatii, mai scutiti din taxe).
La Sibiu veti merge numai la administratia financiara.
Tr sa va adresati la ORC Arges pt a va declara punctul de lucru la Sibiu.Dupa aceea, pt obt autorizatiilor in vederea functionarii va veti adresa institutiilor din Sibiu.
Pot face asta daca nu am inca contract de inchiriere ptr spatiul respectiv ?!
Nu