Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Topograful refuză să elibereze un proces verbal
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Topograful refuză să elibereze un proces verbal

M-am confruntat cu o situație în care vecinii mei au mutat ilegal granita proprietatii, după ce am chemat un topograf sa marcheze limitele de proprietate.
După ce am descoperit ca granita a fost mutata ilegal, am chemat același topograf sa remarcheze limitele de proprietate si i-am cerut sa documenteze cu un proces verbal cum a găsit mutate marcarile graniței și unde le-a repozitionat corect.
Mi-a spus ca va face un proces verbal, a trecut mai mult de o luna și refuză să îmi trimită, îmi ignora apelurile telefonice și mesajele.
Țin sa menționez ca la marcare și remarcare vecinul care a mutat ilegal granita a fost prezent și i-a cerut numărul de telefon al topografului, acesta oferindu-i-l cu toate ca eu l-am angajat și plătit.
Ce as putea face în acest caz?
Va mulțumesc anticipat.
iata un raspuns la un caz similar: www.avocatnet.ro/forum/discu...