avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună seara. Într-un dosar cu ucidere din culpa și o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună seara. Într-un dosar cu ucidere din culpa și o sentință ...

Bună seara. Într-un dosar cu ucidere din culpa și o sentință dată cu suspendare pentru recunoașterea faptei, se mai poate face apel și cere amânarea executării pedepsei?
Mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 20:46, 8 Septembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu aveti sanse reale dar puteti incerca la pocneala.
Depinde si de ceea ce este la dosar...

Scris din Bucuresti 2022
Ultima modificare: Joi, 8 Septembrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendarea condiþionatã a executãrii pedepsei id_store id_store Prietenul meu a fost condamnat la 3 ani de inchisoare pentru ucidere din culpa, accident de masina. Va rog sa imi spuneti daca ar avea sanse in cazul in care ... (vezi toată discuția)
Va rog din suflet un raspuns! condamnare cu suspendare anamaria184 anamaria184 Sotul meu a avut un accident rutier in care a decedat o persoana,si vatamarea altei persoane, acum 3 ani si in sfarsit s-a dat sentinta dupa multe asteptari. A ... (vezi toată discuția)
Trafic ilicit de droguri de risc oana803 oana803 Buna seara. Un prieten a fost acuzat de trafic licit de droguri de risc (marijuana) nu are cazier, nu are antecedente penale si a cazut la comun acord cu ... (vezi toată discuția)