Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua Dacă vecinul a dărâmant gardul din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua Dacă vecinul a dărâmant gardul din cărămida care ...

Buna ziua
Dacă vecinul a dărâmant gardul din cărămida care era un perete al unei bucătarii de vara si care deservea ca si gard între proprietăți iar acum nu îl mai interesează sa îl facă , ce e de făcut in temei legal. Nu e corect ca dacă el l-a demolat, tot el sa îl facă ? Între noi nu mai exista nici o delimitare iar la discuția avuta cu el, a spus ca nu îl deranjează acest fapt. Pe mine da. Ce pot face in aceasta situație ?
Multumesc
Plangere penala pentru distrugere.
Al cui era gardul ?