Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca un contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca un contract de vanzare ...

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca un contract de vanzare cumparare cu abitatie viageră,mai poate fi atacat de una din persoanele titulare ramase în viața ,care a "transferat"proprietatea unuia dintre copii,iar acesta se comporta revoltător.Multumesc.
Foarte rau! Asta se intampla cand se fac vanzari fictive, de dragul de a fi "vanzare".
Daca nu a primit bani in realitate, de ce si-a vandut casa?
Cumparatorul nu are nicio obligatie de intretinere, caci i-a platit pretul.