avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 474 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca un contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Va rog sa imi spuneti daca un contract de vanzare ...

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca un contract de vanzare cumparare cu abitatie viageră,mai poate fi atacat de una din persoanele titulare ramase în viața ,care a "transferat"proprietatea unuia dintre copii,iar acesta se comporta revoltător.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 12:21, 12 Septembrie 2022
Foarte rau! Asta se intampla cand se fac vanzari fictive, de dragul de a fi "vanzare".
Daca nu a primit bani in realitate, de ce si-a vandut casa?
Cumparatorul nu are nicio obligatie de intretinere, caci i-a platit pretul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare cumparare apartament cu clauza abitatie viagera liliana.suciu liliana.suciu Subiect: Contract de vanzare cumparare apartament cu clauza abitatie viagera -am contract de vanzare cumparare apartament , cumparat de la fostul ... (vezi toată discuția)
Desfacerea unui contract de vanzare cumparare cu habitatie viagera dragaeugen dragaeugen in anul 2014 mi-am vandut apartamentul proprietate personala,cumparat inainte de a ma casatori,fiind in divort cu sotia ,am cumparat cu banii obtinuti un alt ... (vezi toată discuția)
Am făcut la notar un act cu abitatie viageră unuia dintre cei ... Am făcut la notar un act cu abitatie viageră unuia dintre cei doi copii ai mei,pe casă părinților mei, pe care am renovat-o,singura .Mama mea este ... (vezi toată discuția)