Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Buna ziua. Am nevoie de ajutor in privinta infiintarii ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Buna ziua. Am nevoie de ajutor in privinta infiintarii unui PFA ...

Buna ziua.
Am nevoie de ajutor in privinta infiintarii unui PFA sau II.
Mentionez ca ma ocup cu comercializarea lemnelor de foc.
Le achizitionez de la diferiti proprietari/padurari si le comercializez mai departe.
Pt a-mi desfasura activitatea in continuare am inteles ca trebuie sa incept procedura pt infiintarea unui PFA sau II.
As avea nevoie de o recomandare pt alegerea Codului CAEN daca ma puteti ajuta.
O situatie mai delicata ar fi sediul social.
Nu sunt proprietar in locuinta care locuiesc.
Proprietara a fost bunica care anul trecut a decedat, succesiunea inca nu a fost demarata. Aici locuiesc impreuna cu parintii mei si sora tatalui, ei doi fiind mostenitorii legali. Oare exista o posibilitate de a obtine un document sau ceva care sa imi dea drept de folosinta pt sediul social
Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii, recomandari.
Multumesc
Buna ziua,

Din punctul meu de vedere nu va incadrati pentru infiintarea unui PFA, un SRL se preteaza pentru activitatea pe care o desfasurati.

Sediul social poate fi stabilit la avocat.

Cu stima,
av. Jasmine Oancea
Multumesc

Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine a scris:

Buna ziua,

Din punctul meu de vedere nu va incadrati pentru infiintarea unui PFA, un SRL se preteaza pentru activitatea pe care o desfasurati.

Sediul social poate fi stabilit la avocat.

Cu stima,
av. Jasmine Oancea

Multumesc.
Astept si alte raspunsuri