Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 P.F.A. - Administrator imobile - cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

P.F.A. - Administrator imobile - cod CAEN

Buna ziua,
Doresc infiintarea unui PFA pentru un administrator de bloc/imobile. Am identificat ca si cod caen potrivit activitatii principale: 6832 - Administrarea imobilelor pe baza de comision sau contract. Ce activitati conexe as mai putea autoriza, in directa conexiune cu atributiile pe care le are un administrator de imobile? E corecta incadrarea activitatii pri
Stiti cumva si costurile infiintarii unui PFA in conditiile autorizarii unor activitati pe teren/la beneficiari + la sediul social (unde banuiesc ca, facand calculele pt cheltuielile de bloc, trebuie autorizata activitatea principala)?
Multumesc!
Costurile pentru infiintarea PFA nu depasesc 300 ron. Codul 6832 este cel corect pentru activitatea care urmeaza sa o desfasurati. Puteti sa inscrieti ca obiect secundar 6820.
Multumesc frumos!