Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de întreținere! Socrul meu a întocmit la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de întreținere! Socrul meu a întocmit la notar un ...

Contract de întreținere!
Socrul meu a întocmit la notar un contract de întreținere fiicei sale si soțului ei. Aceștia au părăsit locuința socrului in urma unor divergențe si si-au cumparat alt imobil in satul vecin, bătrînul rămînînd singur in casa si bolnav aproape nevăzător, operat la coloana, psoriazis,prostata.....intretinatorii neinteresindu-se de starea lui nici înainte ,nici după plecarea acestora......
Intrebarea mea este daca notarul care a încheiat contractul in feb..2021 are posibilitatea de a anula acest contract la cererea bătrînului sănătos psihic dealtfel?..... sau doar instanta poate face asta?
Doar în instanță
Doar instanta de judecata poate dispune anularea contractului de intretinere.
Va multumesc respectuos!