avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna neefectuat din 2018! Am preluat o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna neefectuat din 2018! Am preluat o firma și ...

Concediu de odihna neefectuat din 2018! Am preluat o firma și în evidențe apar zile de CO neefectuate de un angajat din 2018! Acum angajatul vrea sa ii plătim zilele de co, dar nu se poate... Întrebarea ar fi, daca putem sa ii dam zile de CO, din 2018 sau doar din 2020 ??
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:01, 16 Septembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
I se pot acorda zilele de CO din 2018 .. compensarea in bani nu poate avea loc decat la incetarea c.i.m.
Ultima modificare: Vineri, 16 Septembrie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pe 10 august 2020 mi-am încetat activitatea la firmă, la data ... Marcelo2017 Marcelo2017 Pe 10 August2020 mi am încetat activitatea la firmă, La data respectivă mai aveam15 zile concediu de odihna neefectuate,Iar firma ma anunțat că acele ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic sau concediu d odihna florentina.dogaru florentina.dogaru Avand in vedere situatia actuala cu coronavirus, am urmatoarea intrebare: In locul somajului tehnic, as putea sa cer conducerii companiei, sa-mi aprobe ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna lenacryss lenacryss Buna ziua, Am rămas din anul 2018 cu 6 zile de concediu de odihna neefectuate. Am născut mai înainte de termenul stabilit si din concediu de odihna am ... (vezi toată discuția)