Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna neefectuat din 2018! Am preluat o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna neefectuat din 2018! Am preluat o firma și ...

Concediu de odihna neefectuat din 2018! Am preluat o firma și în evidențe apar zile de CO neefectuate de un angajat din 2018! Acum angajatul vrea sa ii plătim zilele de co, dar nu se poate... Întrebarea ar fi, daca putem sa ii dam zile de CO, din 2018 sau doar din 2020 ??
I se pot acorda zilele de CO din 2018 .. compensarea in bani nu poate avea loc decat la incetarea c.i.m.
Cornel Vasile, Consilier juridic