Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna

Buna ziua,

Am rămas din anul 2018 cu 6 zile de concediu de odihna neefectuate. Am născut mai înainte de termenul stabilit si din concediu de odihna am intrat in medical.
Intrebarea mea este daca pot sa primesc bani pt acele zile de Co neefectuate.
Sau dacă mai pot beneficia de ele în anul 2020, cand ma întorc la serviciu.

Va multumesc!
Nu aveti cum sa primiti banii pentru acele zile de CO ...... legislatia mentioneaza expres ca, compensarea in bani a zilelor de Co neefectuate este posibila numai la incetarea c.i.m.

Puteti beneficia de ele în anul 2020, cand va întoarceti la serviciu, cu conditia sa faceti o cerere de reprogramare a acestora.