Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara Mentionez ca am vreo 15 imprumuturi , ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara Mentionez ca am vreo 15 imprumuturi , majoritatea ...

Buna seara
Mentionez ca am vreo 15 imprumuturi , majoritatea fiind credite pe o perioada de 30 zile.
La o parte din ele am angajament de plata.
Candva eram bun platnic, dar din cauza supraindatorarii nu am reusit sa mai platesc normal.
Intrebarea ar fi cam ce valoare ar avea poprirea lunara avand in vedere ca la 7 dintre imprumuturi nu am un angajament?
In cazul popririi aceasta se va face direct pe cont fara ca angajatorul sa afle sau va fi instiintat si angajatorul?cand se va pune poprirea se va tine cont ca eu am si alte angajamente de plata?
Pot fi urmari mai grave de atat?
Tot timpul ma gandesc la asta si nu gasesc o rezolvare
Mentionez ca am doar salariu minim pe economie
Ajutati.ma cu cateva sfaturi, recomandari va rog
Daca nu va ajungeti cu salariu, cum va ajunge din acelasi salariu sa aveti si rata , apoi enspe rate? Clar ca venitul e mai mic fata de cat cheltuiti si daca nu ati putut reduce cheltuiala, trebuia sa cresteti venitul. La asta trebuia sa va fi gandit inainte sa luati imprumut.
Imprumuturile la ifn-uri au dobanzi uriase fara sa mai vb si de penalitati.
Prin executare silita, o sa va ia jumatate din salariu. Si da, angajatorul va afla si el.