avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1554 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Miercuri am primit pe e-mail proces verbal pentru ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Miercuri am primit pe e-mail proces verbal pentru radar cu suspendare ...

Miercuri am primit pe e-mail proces verbal pentru radar cu suspendare permis 120 zile. Trebuie sa ma duc sa predau permisul, sau nu este necesar, atat timp cat suspendarea a inceput oricum?
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 13:24, 16 Septembrie 2022
Da. trebuie sa va duceti sa-l predati.
Daca nu contestați în instanta trebuie sa îl predați.
Aveti și dreptul la contestatie, la plângere...caz în care va depinde ce va ieși la proces.

Scris din București 2022
Ultima modificare: Vineri, 16 Septembrie 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Suspendarea nu a început oricum. Aveți cele 15 zile pentru plata la jumătate și depunerea plângerii contravenționale. Asta de la data când ați primit pe email acel PV de contravenție.

goldieczr a scris:

Miercuri am primit pe e-mail proces verbal pentru radar cu suspendare permis 120 zile. Trebuie sa ma duc sa predau permisul, sau nu este necesar, atat timp cat suspendarea a inceput oricum?

Ultima modificare: Vineri, 16 Septembrie 2022
latka, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare permis - va rog sa-mi dati un raspuns urgent annamarryia annamarryia Buna ziua. Sotul meu a primit ieri un plic de la IPJ precum ca i s-a suspendat permisul pentru 90 de zile conform art 102 alin 3 lit E din oug 195/2002, Scrie ... (vezi toată discuția)
Nu am predat permisul Bowgly Bowgly Buna ziua tuturor! Ma aflu in urmatoarea situatie nefericita : in septembrie 2021 am fost inregistrat de aparat radar cu 101 in localitate si sanctionat cu ... (vezi toată discuția)
Prelungire dovada de circulatie roxana popa roxana popa Mi-a fost suspendat permisul de conducere pe o perioada de 30 zile, pt trecerea pe culoarea rosie a semaforului. Pentru ca am refuzat sa semnez procesul ... (vezi toată discuția)