Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Miercuri am primit pe e-mail proces verbal pentru ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Miercuri am primit pe e-mail proces verbal pentru radar cu suspendare ...

Miercuri am primit pe e-mail proces verbal pentru radar cu suspendare permis 120 zile. Trebuie sa ma duc sa predau permisul, sau nu este necesar, atat timp cat suspendarea a inceput oricum?
Da. trebuie sa va duceti sa-l predati.
Daca nu contestați în instanta trebuie sa îl predați.
Aveti și dreptul la contestatie, la plângere...caz în care va depinde ce va ieși la proces.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Suspendarea nu a început oricum. Aveți cele 15 zile pentru plata la jumătate și depunerea plângerii contravenționale. Asta de la data când ați primit pe email acel PV de contravenție.

goldieczr a scris:

Miercuri am primit pe e-mail proces verbal pentru radar cu suspendare permis 120 zile. Trebuie sa ma duc sa predau permisul, sau nu este necesar, atat timp cat suspendarea a inceput oricum?

latka, utilizator