Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pensionare anticipata partiala- incetare sau ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pensionare anticipata partiala- incetare sau suspendare cim

Bună ziua!

Avem un cadru didactic titular care azi ne-a adus decizia Casei de pensii privind pensionarea anticipată parţială.
Eu am citit că în acest caz încetează contractul individual de muncă conform art.56c.
Domnul profesor susţine că trebuie să ii suspendăm contractul . Si nu găsesc bază legală pentru suspendare......
alina75, utilizator
Încetează de drept c.i.m.

Cornel Vasile a scris:

Încetează de drept c.i.m.

Mulțumesc frumos!