Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua. La o adresă stăm doua familii. Avem un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua. La o adresă stăm doua familii. Avem un contor de ...

Bună ziua. La o adresă stăm doua familii. Avem un contor de electricitate. As vrea să știu cum se poate să facem separarea. Sa fie fiecare cu contorul lui. Mulțumesc.
Separati circuitele proprii si le legati la contoare diferite.
Lucrarea se poate face pe baza de proiect de un electrician autorizat.
Teoretic se poate
Pentru raspuns la obiect este necesar sa verificati proiectul tehnic al instalatiei,sau sa depuneti solicitare oficiala la furnizorul de energie
Furnizorul nu va face doua branșamente la aceeași adresă, dacă nu aveți posibilitatea de a separa complet circuitele electrice pentru fiecare în parte. Ce calitate aveți în acel apartament, ca să vă puteți adresa furnizorului, cu o cerere în acest sens?

torokaty a scris:

Bună ziua. La o adresă stăm doua familii. Avem un contor de electricitate. As vrea să știu cum se poate să facem separarea. Sa fie fiecare cu contorul lui. Mulțumesc.