Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Am cumpărat o garsoniera cu contract de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Am cumpărat o garsoniera cu contract de vânzare ...

Bună ziua! Am cumpărat o garsoniera cu contract de vânzare la notar după mai bine de o luna revin la notariat după extrasul de carte funciară, acte ce se dau după o lună și constat că s a trecut greșit ap.2 inloc de 21. Ce fac unde mă adresez la notar, care e procedura? Mulțumesc
Dacă gresala este pe încheierea de intabulare și pe extrasul de carte funciara, atunci aparține funcționarilor de la Biroul de Carte Funciara.
Deci, acolo trebuie sa va duceți.
Unde mai exact se afla biroul de carte funciara a sectorului 5?, Va mulțumesc!
Căutați pe google adresa