Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mai am vreun drept la mostenirea din partea parintilor ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mai am vreun drept la mostenirea din partea parintilor (decedati ...

Mai am vreun drept la mostenirea din partea parintilor (decedati din 2003) daca nu am mai locuit in curtea care face obiectul procesului de succesiune inceput in acest an de catre cumnata mea (fratele meu a decedat si el).
Drept aveți nu contează ca ați locuit sau nu ,va trebui făcută dovada ca ați acceptat expres sau tacit moștenirea aici ar putea fi o problema.Mergeti la un av cum primiți acțiunea pt un sfat,poate o sa fie nevoie sa pregătiți ceva martori etcetc.