avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul plata zile concediu odihna dupa concediul de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul plata zile concediu odihna dupa concediul de maternitate

Buna ziua,

In curand termin concediul de maternitate (126 zile) si incep munca imediat dupa.
Am multe zile de concediu de odihna adunate, inclusiv din anul trecut, si as vrea sa iau o parte din ele.
Cand se calculeaza plata lor se iau in calcul ultimele 3 luni de concediu de maternitate, unde salariul brut are valoare mai mare?

Va multumesc!
Ultima modificare: Marți, 20 Septembrie 2022
eve25, utilizator

Alte discuții în legătură

Concediu medical barlica barlica din somaj am trecut in concediu medical pentru ca am nascut si as vrea sa stiu cu cat se plateste acest concediu daca am avut somaj 250 de lei (vezi toată discuția)
Concediu pre si post natal malenadiva malenadiva Buna seara, Am incercat sa deslusesc misterul singura, insa am gasit atatea variante pe atatea forumuri, incat nu mai stiu ce este de actualitate si ce ... (vezi toată discuția)
Concediu prenatal LuizaDragan LuizaDragan buna ziua, sunt insarcinata in 7 luni jumate si am cateva nelamuriri legate de concediul de maternitate (pre si postnatal): - din cele 126 zile, daca imi ... (vezi toată discuția)