Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Calcul plata zile concediu odihna dupa concediul de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Calcul plata zile concediu odihna dupa concediul de maternitate

Buna ziua,

In curand termin concediul de maternitate (126 zile) si incep munca imediat dupa.
Am multe zile de concediu de odihna adunate, inclusiv din anul trecut, si as vrea sa iau o parte din ele.
Cand se calculeaza plata lor se iau in calcul ultimele 3 luni de concediu de maternitate, unde salariul brut are valoare mai mare?

Va multumesc!
eve25, utilizator