Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Procura imputernicire pentru semnare act in Spania
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Procura imputernicire pentru semnare act in Spania

Buna ziua.
Eu si sotia suntem cetateni romani. Vrem sa cumparam o proprietate in Spania. Detinem amandoi dreptul legat de a cumpara proprietati in Spania (i.e. NIE)

Vreau sa o imputernicesc pe sotia mea pentru a putea semna in locul meu contractul de vanzare-cumparare care va fi efectuat in Spania.
Practic contractul va fi semnat de mine iar in locul sotiei mele voi semna tot eu.

As vrea sa fac procura in Spania de preferat, intrucat stam o perioada acolo. Daca nu procura va trebui facuta in Romania.

Cum procedez daca fac procura in Spania?
Cum procedez daca fac procura in Romania?

Multumesc,
Procură notarială în România, tradusă și legalizată!