Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bunicul are un teren pentru care nu a dezbatut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bunicul are un teren pentru care nu a dezbatut mostenirea atunci ...

Bunicul are un teren pentru care nu a dezbatut mostenirea atunci cand au facut dezbaterea pentru casa si l-au imputernicit la notar pe tatal meu sa faca el demersurile pentru actele casei . Intre timp unul din copii a murit (tatal meu), ei fiind 6 surori si un frate. Matusile mele doresc dezbaterea mostenirii pentru teren. Mostenitorii tatalui meu sunt: mama, sora mea, fratele m,eu si eu. Acum a murit si fratele meu. Pe fratele meu care nu are sotie si copii cine il mosteneste?
Pe fratele dacă nu are copii și soție, îl moștenesc părinții vii (mama), sora și dumneavoastră.
Sper că am înțeles bine situația existentă.
Dapix, utilizator