Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Reincarcari electronice Paypoint
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Reincarcari electronice Paypoint

Buna seara. Va rog, am nevoie de o explicatie. Am o societate neplatitoare de tva si mi-am instalat aparat pentru incarcari electronice. Facturile de la paypoint pentru vanzarea de incarcari electronice le primesc o data pe saptamana. Nu stiu in ce cont sa inregistrez incasarile, facturile si tot ce tine de paypoint, In casa de marcat trebuie facut departament separat pentru incarcari electronice? Va multumesc.
rodaf, utilizator
eu fac inregistrarile astfel:
vanzarea
primirea facturii
628-401
achitarea facturii
departament separat
Multumesc mult.
-
rodaf, utilizator