Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bunica mea şi fratele ei au fost moştenitori la casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bunica mea şi fratele ei au fost moştenitori la casa pãrinteascã ...

Bunica mea şi fratele ei au fost moştenitori la casa pãrinteascã dupã pãrinți lor. Când a murit fratele bunici in 1993, cumnata ei a fãcut succesiunea fãrã bunica mea. Nu este nicãieri ânregistrat ân actul de moştenitor cã a fost la succesiune şi a renunțat. Ce şanse am sã contestez acest Act?
Fratele bunicii a avut copii?
Da .
Atunci bunica nu avea nicio treaba.
Moștenitorii fratelui bunicii sunt sotia acestuia și copiii.
Bunica este sora.
Moștenitorii fratelui au dobândit partea acestuia din casa părintească, iar bunica a rămas cu partea dânsei.
Da

raluk0207 a scris:

Fratele bunicii a avut copii?

Cum pot face aceşti lucru valabil.