Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conform OUG 130/2021, neplata obligatiilor sociale se ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conform OUG 130/2021, neplata obligatiilor sociale se sanctioneaza ...

Conform OUG 130/2021, neplata obligatiilor sociale se sanctioneaza cu inchisoare de la 1 la 5 ani, etc., intra in vigoare de la 1 martie 2022. Intrebare : se refera la obligatii neplatite DEJA existente, sau la obligatii neplatite INCEPIND de la 01.03.2022 ?
La obligatii neplatite incepand cu data de 01.03.2022 .