Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... OUG 130/dec 2021 ref la închisoare pt neplata ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

OUG 130/dec 2021 ref la închisoare pt neplata impozitelor se ...

OUG 130/dec 2021 ref la închisoare pt neplata impozitelor se referă la.impozite generate înainte de apariția ordonanței sau după?
Constituie infracțiuni și se pedepsesc cu închisoare de la 1 an la 5 ani sau cu amendă reținerea și neplata, încasarea și neplata, în cel mult 60 de zile de la termenul de scadență prevăzut de lege, a impozitelor și/sau contribuțiilor prevăzute în anexa la prezenta lege.

Prevederea intră în vigoare la data de 1 martie 2022.