avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1778 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... EVITARE ART 612 COD CIVIL. se poate evita dacă ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

EVITARE ART 612 COD CIVIL. se poate evita dacă fundația se ...

EVITARE ART 612 COD CIVIL.
se poate evita dacă fundația se face la 60 cm fata de limita de proprietate si la parter revin cu o mica consola la limita de proprietate conform PUD??? Mai am nevoie de acordul vecinului?
Ultima modificare: Duminică, 25 Septembrie 2022
, utilizator

Alte discuții în legătură

Probleme cu streasina vecinului andra-celia andra-celia Buna ziua,am si eu o intrebare,cum trebuie sa procedez daca vecinul meu are casa asezata pe razor(nu are nici macar 1 cm lasat la spatele casei, lucru pe care ... (vezi toată discuția)
Interpretare cod civil art. 612 distanţa minimă în construcţii adina2012 adina2012 ART. 612 Distanţa minimă în construcţii: Orice construcţii, lucrări sau plantaţii se pot face de către proprietarul fondului numai cu ... (vezi toată discuția)
Distanta minima in constructii hot_oliviu hot_oliviu Intrebare: exista o perioada de timp limita (fara a intervene prescriptia) de la edificarea unei constructii care violeza art. 612 si 615 CCiv. privind ... (vezi toată discuția)