Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... am sechestru pe o mașină pe care trebuie să o duc ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

am sechestru pe o mașină pe care trebuie să o duc la rabla. ...

am sechestru pe o mașină pe care trebuie să o duc la rabla. Mi-au pus notificare pe ea. Cum să procedez, că bani nu am să plătesc?!
Mulțumesc!
pt ce aveti sechestru?

Buna ziua,

Atat timp cat aveti sechestru pe bunul mobil, este interzis sa instrainati acel bun.
Daca doriti sa scapati de bun, puteti discuta cu executorul ( presupun ca bunul este sechestrat in urma unei executari silite) sa vina sa il ridice de la dumneavoastra.

O zi placuta!

ediardhazu@gmail.com a scris:

am sechestru pe o mașină pe care trebuie să o duc la rabla. Mi-au pus notificare pe ea. Cum să procedez, că bani nu am să plătesc?!
Mulțumesc!

Daca exista dispusa masura asiguratorie a sechestrului,pana la solutionare,nu aveti dreptul legal sa instrainati bunul dedus sechestrului
Conditionat de debitul pentru care este aplicata executarea silita,puteti negocia cu executorul judecatoresc sa dispuna ridicarea bunului mobil