Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua.....în cât timp (zile lucrătoare) se ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua.....în cât timp (zile lucrătoare) se depune o contestație....??? ...

Bună ziua.....în cât timp (zile lucrătoare) se depune o contestație....???
Buna ziua,

Contestatie la…???

Denisa Codru a scris:

Bună ziua.....în cât timp (zile lucrătoare) se depune o contestație....???

nu sunt zile lucratoare, ci calendaristice fara sa se socoteasca ziua de inceput si ultima zi
2. când termenul se socoteşte pe zile, nu intră în calcul ziua de la care începe să curgă termenul, nici ziua când acesta se împlineşte;

(2) Când ultima zi a unui termen cade într-o zi nelucrătoare, termenul se prelungeşte până în prima zi lucrătoare care urmează.
gi-jane2, moderator