avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Informatii publice Legea 544/2001
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Informatii publice Legea 544/2001

Buna ziua,
As dori sa aflu daca detaliile de executie dintr-un proiect tehnic a unor lucrari de constructie, eventual intregul proiect tehnic, avand ca beneficiar o primarie pot fi accesate conform Legii 544/2001.
Multumesc mult!
Ultima modificare: Luni, 26 Septembrie 2022
vladh.bogdan, utilizator
Cel mai recent răspuns: vladh.bogdan , utilizator 15:58, 26 Septembrie 2022
Atat timp cat lucrarile sunt edificate de catre autoritatea publica locala,informatiile sunt publice si detalii despre proiectul tehnic le puteti obtine de la serviciul urbanism din primarie
Conteaza mult in economia situatiei,natura lucrarilor de constructie deoarece poate fi vorba despre lucrari civile de amenajare a teritoriului sau lucrrai cu caracter special caz in care pot opera anumite dispozitii speciale de siguranta
Multumesc pentru raspuns. Sunt niste lucrari de canalizare,sigur intra in prima categorie.

ynocentta a scris:

Atat timp cat lucrarile sunt edificate de catre autoritatea publica locala,informatiile sunt publice si detalii despre proiectul tehnic le puteti obtine de la serviciul urbanism din primarie
Conteaza mult in economia situatiei,natura lucrarilor de constructie deoarece poate fi vorba despre lucrari civile de amenajare a teritoriului sau lucrrai cu caracter special caz in care pot opera anumite dispozitii speciale de siguranta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara BaleaGabriela94 BaleaGabriela94 Asi avea si eu o intrebare .....am un teren de vanzare si mi sa cerut Certificatul Urbanistic si de unde pot sa il obtin si in cat timp pot sa il am. Am auzit ... (vezi toată discuția)
Pasi ptr construirea unei case ContSters87904 ContSters87904 Sunt sigura ca de acest subiect s-au lovit foarte multi dintre noi, ar fi bine sa stim cu totii, care ar fi pasii dupa achizitia unui teren ptr construirea ... (vezi toată discuția)
Se poate contesta un puz? avas avas Buna ziua, Detin un imobil in sectorul 4 si cu ceva timp in urma am constatat ca drumul de acces de la imobil la soseaua publica a fost parcelata in loturi cu ... (vezi toată discuția)