Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Informatii publice Legea 544/2001
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Informatii publice Legea 544/2001

Buna ziua,
As dori sa aflu daca detaliile de executie dintr-un proiect tehnic a unor lucrari de constructie, eventual intregul proiect tehnic, avand ca beneficiar o primarie pot fi accesate conform Legii 544/2001.
Multumesc mult!
vladh.bogdan, utilizator
Atat timp cat lucrarile sunt edificate de catre autoritatea publica locala,informatiile sunt publice si detalii despre proiectul tehnic le puteti obtine de la serviciul urbanism din primarie
Conteaza mult in economia situatiei,natura lucrarilor de constructie deoarece poate fi vorba despre lucrari civile de amenajare a teritoriului sau lucrrai cu caracter special caz in care pot opera anumite dispozitii speciale de siguranta
Multumesc pentru raspuns. Sunt niste lucrari de canalizare,sigur intra in prima categorie.

ynocentta a scris:

Atat timp cat lucrarile sunt edificate de catre autoritatea publica locala,informatiile sunt publice si detalii despre proiectul tehnic le puteti obtine de la serviciul urbanism din primarie
Conteaza mult in economia situatiei,natura lucrarilor de constructie deoarece poate fi vorba despre lucrari civile de amenajare a teritoriului sau lucrrai cu caracter special caz in care pot opera anumite dispozitii speciale de siguranta