Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate vinde casa fara cerificat energetic? Exista ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate vinde casa fara cerificat energetic? Exista derogari ...

Se poate vinde casa fara cerificat energetic? Exista derogari de la legea LEGEA nr. 372/ 2005 pt.. case la tara?
Buna ziua,

Nu se poate vinde.
Certificatul energetic il puteti obtine in 24 de ore si costa cateva sute de lei ( gasiti anunturi online cu persoane autorizate care se ocupa de asa ceva).

O zi placuta!

galibardi a scris:

Se poate vinde casa fara cerificat energetic? Exista derogari de la legea LEGEA nr. 372/ 2005 pt.. case la tara?

Sunt anumite categorii de cladiri pentru care exista derogari de la lege. In aceasta categorie intra cladiri istorice, lacase de cult, etc. Va poate ajuta acest articol pentru mai multe informatii: [ link extern ]
Certificataudit, utilizator