avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate vinde casa fara cerificat energetic? Exista ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate vinde casa fara cerificat energetic? Exista derogari ...

Se poate vinde casa fara cerificat energetic? Exista derogari de la legea LEGEA nr. 372/ 2005 pt.. case la tara?
Cel mai recent răspuns: Certificataudit , utilizator 08:36, 3 Iunie 2023
Buna ziua,

Nu se poate vinde.
Certificatul energetic il puteti obtine in 24 de ore si costa cateva sute de lei ( gasiti anunturi online cu persoane autorizate care se ocupa de asa ceva).

O zi placuta!

galibardi a scris:

Se poate vinde casa fara cerificat energetic? Exista derogari de la legea LEGEA nr. 372/ 2005 pt.. case la tara?

Sunt anumite categorii de cladiri pentru care exista derogari de la lege. In aceasta categorie intra cladiri istorice, lacase de cult, etc. Va poate ajuta acest articol pentru mai multe informatii: [ link extern ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 3 Iunie 2023
Certificataudit, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proces de receptie finala la casa noua DonaldAlex DonaldAlex Buna ziua, Am construit o casa de 50mp (39mp utili) care va fi locuita doar vara.Intrebare: Imi trebuie certificat energetic la receptia finala? Din lege eu ... (vezi toată discuția)
Certificat energetic Maiuska Maiuska Buna ziua! Ieri am aflat ca la Programul Prima Casa trebuie sa ai si certificat energetic. Eu sunt cumparatorul. Vanzatorul cand a cumparat apartementul ... (vezi toată discuția)
Certificat energetic pentru casa de vacanta kerekeshermina kerekeshermina Buna ziua, am construit o casa de vacanta de cca 100 m2 in comuna Marisel jud Cluj, am depus actele pentru efectuarea receptiei dar de la primarie ne-au spus ... (vezi toată discuția)