Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenitorii veteranilor de razboi. Buna ziua, voiam ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenitorii veteranilor de razboi. Buna ziua, voiam sa stiu ...

Mostenitorii veteranilor de razboi.

Buna ziua, voiam sa stiu daca mostenitorii (fiica) veteranilor de razboi primesc indemnizatie/teren? Veteranul de razboi a decedat si in timpul vietii nu a solicitat cota de teren care i se cuvinea. Multumesc.
Buna seara.
Daca tatal nu a revendicat terenul cuvenit,dvs.nu aveti ce mosteni.
Condiția este ca cel care ar fi beneficiat de drepturile respective sa le fi solicitat...