Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Neacordare salariu compensator!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Neacordare salariu compensator!

As dori sa stiu daca in cazul restructurarilor care urmeaza sa aibe loc in cazul bugetarilor,avem dreptul la un salar compensator?
multumesc.
La concediere, conform contractului colectiv de munca incheiat la nivel national orice salariat are dreptul la un salariu compensatoriu.

Acesta reprezinta minimum; prin contractul colectiv incheiat la nivel de ramura sau unitate puteti obtine chiar mai multe salarii compensatorii. Interesati-va la liderul dvs. de sindicat.
~ Conținut șters la cerere ~
Macar 1 singur salriu!Din C Col de m la nivel national 2010-2011!

Exista asa ceva !?!
Este CCM unic la nivel national 2007-2010 :stunned:
Cred ca este vorba despre Contractul Colectiv de munca unic la nivel national 2007 - 2010, publicat in Monitorul Oficial, Partea a V-a, nr. 5 din 29 ianuarie 2007