Forum Discuţii juridice Executare silită Anulare proces verbal de încetare perimare
Discuție deschisă în Executare silită

Anulare proces verbal de încetare perimare

Bună ziua!
Va rog dacă ma poate ajuta cineva. Ma aflu in proces de contestatie la executare silita. Din intampinarea creditorului reiese ca exista o incetare prealabila a executării silite lucru necunoscut de mine debitor. Exista doar un procesul verbal de încetare /perimare a executarii silite, incheiat sumar pe ultima fila a contractului de credit dar lipseste numele si adresa debitorului. Putem vorbi de nulitatea acestui act de executare?
Revin la întrebarea mea:
O încheiere de încetare perimare a executarii silite incompleta, poate fi atacata in instanta in procesul de contestatie la executare? Din incheiere lipsește numele debitorului si al creditorului, In art 657 lipsa acestor elemente este prevazuta sub sancțiunea nulitatii.
Reluarea executarii silite este initiata de alt executor judecatoresc.
Va mulțumesc!

byky60 a scris:

Bună ziua!
Va rog dacă ma poate ajuta cineva. Ma aflu in proces de contestatie la executare silita. Din intampinarea creditorului reiese ca exista o incetare prealabila a executării silite lucru necunoscut de mine debitor. Exista doar un procesul verbal de încetare /perimare a executarii silite, incheiat sumar pe ultima fila a contractului de credit dar lipseste numele si adresa debitorului. Putem vorbi de nulitatea acestui act de executare?

byky60, utilizator