Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Conventia civila este permisa la pensia ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Conventia civila este permisa la pensia anticipata? ...

Buna ziua! Conventia civila este permisa la pensia anticipata?
În sistemul public de pensii, pensionarii pot cumula pensia cu venituri realizate din activități independente și din drepturi de proprietate intelectuală, astfel cum sunt reglementate de Codul fiscal, indiferent de nivelul acestora.