avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Va salut. Am un dosar penal pe baza consumului de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Va salut. Am un dosar penal pe baza consumului de canbis la volan. ...

Va salut.
Am un dosar penal pe baza consumului de canbis la volan.
Dosarul a fost trimis de la Udriste la parchet iar de la parchet la DIICOT.
Permisul este anulat?
In data de ieri 20.09.2022 am fost audiat, am recunoscut și menținut declarația că la început când am fost prin analizele medicale fin POZITIV.
Poate cineva ajuta la ce să mă aștept ?
Citat prin poștă.
" In vedere evaluării dvs de către agenția națională antidrog
- C.R.P.E.C.A BUCUREȘTI - Program unic de evaluare, dispus prin ordonanță Nr . Din data de . Emisă de parchetul de pe înalta curte de casație și justiție - direcție de investigare a infracțiunilor de criminalitate organizată și terorism ......... Provenirea și combaterea traficului și consumul de droguri republicată modificările și completările ulterioare, in scopul includerii în circuitul integrat de asistență a persoanelor consumatoare de droguri sunteți invitat în ziua de 11.10.2022 ora 9 sa vă prezentați la sediul nostru situat in str. Valter Mărăcineanu sector 1
In cazul in care procedura de evaluare nu se realizează în termenul stabilit în ordonanța, că urmare a ne prezentarii dvs la sediul sus menționat
Agenția antidrog CRPECA PROGRAM unic de evaluare va notifica direcție de investigare a infracțiunilor de criminalitate organizată terorism conform prevederilor legale în vigoare"
Ce urmează la ce mă pot aștepta ?
Ce am scris sus este exact ce am primit le citați unde urmează să mă prezint.
Dacă dosarul este la DIICOT aveți 2 fapte reținute, art. 336 alin. 2 c.p și art. 4 din Legea 143/2000.
Angajati-va avocat specializat în astfel de cauze și stabiliți împreună cu el strategia apărării.
Mulțumesc mult!
Întrebarea mea este o să fiu testat din nou unde am fost informat citat să mă prezint pe data de 11.10.2022?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Dacă dosarul este la DIICOT aveți 2 fapte reținute, art. 336 alin. 2 c.p și art. 4 din Legea 143/2000.
Angajati-va avocat specializat în astfel de cauze și stabiliți împreună cu el strategia apărării.

Nu, o sa purtati o discutie cu managerul de caz si o sa vi se faca un referat de evaluare.
Mulțumesc!
Deci să mă aștept la anularea permisului sa înțeleg ?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu, o sa purtati o discutie cu managerul de caz si o sa vi se faca un referat de evaluare.

Dacă veți fi trimis în judecata și condamnat, se anuleaza permisul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzat de detinere de droguri dupa 4 ani Ghhh Ghhh Buna ziua, in urma cu 4 ani am fost prins de un echipaj Diicot ce erau sub acoperire, care au efectuat un control asupra mea si in masina au gasit candidatea ... (vezi toată discuția)
Consum cannabis,citație Unutilizator24 Unutilizator24 Bună ziua! Întrebarea mea vine după următoarea întâmplare:Am fost prins,deținând cannabis ,mai puțin de un gram iar polițistul ce mi-a întemeiat ... (vezi toată discuția)
Stima si respect…nici nu stiu cum sa incep.in urma cu 3/4 luni ... sava_000 sava_000 Stima si respect…nici nu stiu cum sa incep.In urma cu 3/4 luni am fost prins impreuna cu 3 prieteni cu o cantitate de 0.7g marijuana,de catre jandarmi.Nu a ... (vezi toată discuția)