Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua ma numesc Elena și doresc să știu dacă ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua ma numesc Elena și doresc să știu dacă se poate ...

Bună ziua ma numesc Elena și doresc să știu dacă se poate beneficia de pensie de urmas dacă nu ești căsătorit.
Tatăl meu a decedat în urmă cu 3 săptămâni și doresc să știu dacă mama poate beneficia de pensie de urmas deoarece ei nu sunt căsătoriți dar au locuit 31 de ani împreună în concubinaj. Îmi spuneți vă rog ce se poate face. Vă mulțumesc!.
Buna ziua!
Nu are dreptul la pensie de urmas.
www.avocatnet.ro/articol_587...