Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, din punct de vedere legal..poate fi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, din punct de vedere legal..poate fi acceptata .marturia ...

Buna ziua,

din punct de vedere legal..poate fi acceptata .marturia unei surori contra propriei surori.. de gradul 1
..ca martora chemata in favoarea fostului concubin al surorii sale...in proces de stabilire domiciliul minori...la concubin.

initiativa de marturie a venit din partea surorii paratei....dublata de puterea de persuasiune ...interes...lipsa de scrupule.. a fostului concubin,,,
marturie din care sa reiesa comportamentul agresiv si anormal al surorii parate...de-a lungul timpului ...fata de parinti si familie...

din punct de vedere legal...deoarece moral....

multumesc.
intrebare18, utilizator
Legal poate fi ascultata ca martor. Teza probatorie in niciun caz nu va fi insa comportamentul in familie de a lungul anilor al surorii.

Buna ziua doamna avocat,
Va multumesc pentru raspuns. si timpul ac.ordat
Concubinul vrea sa probeze, prin marturia surorii fostei concubine, caracterul si comportamentul violent si agresiv progresiv al acesteia din trecut pana in prezent, cu scopul de a pastra domiciliul minorilor la acesta.