Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara! Acum 3 zile am parcat masina pentru aprox ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara! Acum 3 zile am parcat masina pentru aprox 2 minute, ...

Buna seara!

Acum 3 zile am parcat masina pentru aprox 2 minute, blocand 2 masini ale aceluiasi vecin. Acesta a dorit sa iasa fix in acel interval de 2 minute si ca urmare a blocarii, mi-a zgariat masina portiera fata stanga cu cheia si mi-a ridicat toate stergatoarele de la masina. Eu m-am intalnit cu el la 20 pasi distanta de masina mea si m-a dojenit pentru faptul ca l-am blocat. Admit ca am gresit insa consider inadecvat raspunsul dansului. In zona este o camera de supraveghere de la magazin. Pot face plangere la politie acum, chiar daca au trecut cateva zile? Unde trebuie sa merg, la politia locala? Ce pot obtine? Cum trebuie sa procedez? Va multumesc anticipat!
Andruta90, utilizator
in Bucuresti, blocarea masinilor parcate reglementar se pedepseste cu amenda. autoritatea care constata si amendeaza este Politia Locala. Nu stiu cum e la dvs.