Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, lucrez la o instituție publică, iar un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, lucrez la o instituție publică, iar un coleg și ...

Buna seara, lucrez la o instituție publică, iar un coleg și a dat demisia și a plecat! A doua zi eu am primit dispoziție că îi preiau sarcinile și cu noile îndatoriri! El avea altă funcție în alt departament al instituției. Inca nu am primit și fisa postului modificată.intrebarea mea este obligatoriu sa semnez fisa cu noile atribuții? In condițiile in care nu am nici o legătură cu noul post, nu am fost încadrat pe el? Am o anumită perioadă de ,, ucenicie,, sa zic așa? mulțumesc
Da, va trebui sa semnați fisa postului.