Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... spor 75% pt cei ce lucreaza cu fonduri europene
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

spor 75% pt cei ce lucreaza cu fonduri europene

Buna ziua ..va rog frumos sa mi spuneti si mie daca se mai da acel spor de 75% pt cei ce lucreaza cu fonduri europene in cadrul unei primarii ..Ce legislatie se aplica ...si cum ..
Va multumesc ....#-o
din pacate nu se mai acorda sporuri functionarilor publici si nici nu cred ca mai sunt sanse de asa ceva pentru urmatorii 2-3 ani
Din pacate, plata acelui spor a fost "suspendata pe durata nedeterminata":D de OG 35/2009, inca din 14.04.2009...#-o
Sporul de 75% nu este un spor salarial ci ea este inclusa in salar. Are specific aparte. Ea se acorda in toate tarile europene care lucreaza cu asemenea fonduri iar eliminarea ei ar putea fi contestata in fata instantei de judecata.